Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28 лютого 2015 року № 106, якою з 1 травня 2015 року запроваджуються спрощені умови отримання житлової субсидії.
Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання (норми дивіться нижче), з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу.
Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу (приклад розрахунку нижче).
За яких умов, та на яких педагогічних посадах можна працювати після виходу на пенсію за вислугу років? Чи можна в цьому випадку працювати на посаді шкільного бібліотекаря?
З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч.2 розділу ХV Прикінцевих положень цього Закону пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, та які відповідно до раніше чинного законодавства мали право на пенсію за вислугу років, провадиться згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Цей Закон встановлює державні гарантії права на відпустки, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров'я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи.
ЗАКОН УКРАЇНИ "Про засади запобігання і протидії корупції" ( зі змінами)
Цей Закон визначає основні засади запобігання і протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, відшкодування завданої внаслідок вчинення корупційних правопорушень збитків, шкоди, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав чи інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Додаткова соціальна відпустка працівникам, які мають дітей
Додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей (далі — відпустка на дітей), надають особам, указаним у ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), ст.ст. 1821 та 1861 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Звісно, будь-яка особа, що претендує на таку відпустку, повинна надати документи, котрі підтверджують право на неї. Передусім це копіясвідоцтва про народження дитини (дітей), яке надають у будь-якому разі. Але цим документом перелік не обмежується.
Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII викладено у новій редакції Закон України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та визнано таким, що втратив чинність, Закон України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
(коментар до п. 9 «Прикінцевих положень» Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VIII та п. 31 р. І, п. 14 «Прикінцевих положень» Закону України від 28.12.2014 р.№ 76-VIII)
Чинні з 01.01.2015 р.
До кінця 2014 року норми та положення Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 р. № 1282-XII (далі — Закон про індексацію) мали застосовуватися в порядку та розмірах, установлених Урядом, виходячи із наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету ПФУ та бюджетів інших фондів соцстраху на 2014 рік. Водночас Уряду було доручено затвердити особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення в межах наявних фінансових ресурсів бюджетів і коштів таких фондів. Відповідна норма була передбачена Законом України від 31.07.2014 р. № 1622-VII.
На численні звернення від членів Профспілки щодо поняття «відпусток без збереження заробітної плати» повідомляємо наступне.
Відпустка без збереження заробітної плати, або як її ще називають, відпустка за свій рахунок, зазвичай викликає чимало запитань. Тож, зупинимося на особливостях її надання.
З метою задоволення потреб і інтересів працівників ст. 25 Закону про відпустки, ст. 84 КЗпП, а також іншими нормативно-правовими актами врегульовано питання надання їм двох видів відпустки без збереження заробітної плати, що надається:
— працівнику в обов’язковому порядку у випадках, передбачених законодавством (якщо працівник має право на одержання відпустки без збереження заробітної плати з кількох підстав, використання відпустки з однієї з підстав не перешкоджає використанняю відпустки з інших підстав);
Обмеження максимального розміру зарплати працівників навчальних закладів
На запити щодо обмеження максимального розміру заробітної плати працівників вищих навчальних закладів повідомляємо, що Міністерством соціальної політики України у листі № 1143/0/14-15/13 від 31.01.2015 «Про застосування деяких норм Закону України від 28.12.2014 № 76-VІІІ» надано наступне роз’яснення.