Рада Федерації профспілок України 25 червня 2015 року провела IX засідання на якому розглянула низку актуальних питань внутрішньопрофспілкової роботи. Рада ФПУ визначилась щодо скликання VII з’їзду ФПУ.
Виступаючи з питання проведення VII з’їзду Голова ФПУ Григорій Осовий, зокрема, зазначив, що 25 березня 2016 року спливає п’ятирічний термін повноважень виборних органів ФПУ і станом на 24 червня цього року звітно-виборну кампанію проведено 10 всеукраїнськими профспілками та 5 профобєднаннями.
На кінець 2015 року заплановано 16 з’їздів та 12 конференцій. Усього до чергового з’їзду заплановано проведення – 30 з’їздів та 20 звітно-виборних конференцій під час яких будуть висловлюватися пропозиції та зауваження щодо стратегії і тактики дій захисту прав та інтересів членів профспілок, які повинні бути враховані з’їздом під час напрацювання програмних документів.
Також було підтверджено повноваження членів Ради ФПУ й обрано голову Контрольно-ревізійної комісії на строк до проведення 7-го з’їзду ФПУ Володимира Рижиха – заступника голови Київської міської ради профспілок.
Враховуючи зазначене, відповідно до ст. 33 Статуту Федерації профспілок України Рада ФПУ прийняла рішення скликати VIIз’їзд ФПУ 24 березня 2016 року та провести його в м. Києві в приміщенні Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок.
У контексті розгляду наступного питання про завдання ФПУ щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в умовах реформ і європейської інтеграції України, Голова ФПУ Григорій Осовий, зазначив, що «Ми зробили достатньо потужні кроки, перейшли на шлях боротьби. Результат певний ми маємо – як організація. Нам дуже важливо, що ми порадилися з людьми як нам діяти. Майже 100 тисяч осіб, яких ми опитали, сказали, що ми все правильно робимо, і це вселяє в нас надію, що ми робимо корисну для людей справу».
За словами очільника, Федерація наразі перебуває у фазі – переходу від перемовин до колективних дій у формі страйкової боротьби – це вперше в історії, адже на національному рівні ніколи до таких дій не вдавалися.
«Наша зброя, якої бояться безперечно, – це тиск, який призводить до того, що керівники парламентських фракцій сідають за стіл переговорів з профспілками. Вони теж – від народу і розуміють, яка «температура» сьогодні у суспільстві. Профспілки виконують цю притаманну функцію як захисної організації, і нам уже починають довіряти», – підкреслив Григорій Осовий.
Зараз йде робота на центральному рівні – дотиснути проходження «соціальних» законопроектів на літній сесії, і це чітко було заявлено на зустрічі з В. Гройсманом. «Ми попередили депутатів, щоб вони не створювали конфлікт і не переносили розгляд цих законопроектів на осінь, не зливали їх з розглядом політичних питань. Але ми розуміємо: наступний вівторок – засідання Ради Коаліції. Чи внесе вона до внесення до розгляду на порядок денний ці питання? Ні, не внесе, тому що комітети ще їх не розглянули, окрім одного. У проекті до розгляду є поки що на четвер, 2 липня, – проект 2245 – законопроект по соціальному страхуванню, чотирьох інших там немає. Тому й блокування, пікетування Комітетів перед засіданнями», – сказав голова ФПУ.
Про завдання ФПУ щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в умовах реформ і європейської інтеграції України на Раді ФПУ виступив заступник Голови ФПУ, керівник антикризового штабу Сергій Кондрюк.
Рада ФПУ підтримала рішення та дії керівництва і Президії ФПУ щодо застосування активних методів захисту соціально-економічних прав спілчан.
Доручила керівництву ФПУ звернутися до Уряду з пропозиціями щодо скасування економічно і соціально не виважених урядових рішень, прийняття Державної програми сприяння зайнятості населення, цільової економічної програми розвитку промисловості аграрного сектора до 2020 року, внести до Парламенту і Уряду проекти нормативно-правових актів соціального захисту, формувати проект Держбюджету України на 2016 рік і прогноз на 2017-2018 рр. на базі основних державних соціальних гарантій.
Рада ФПУ прийняла звернення до Парламенту і народних депутатів з пакетом законодавчих ініціатив соціального змісту, до інших органів центральної влади і об’єднань організацій роботодавців щодо реформуванням системи соціального страхування та пенсійного забезпечення.
За матеріалами ФПУ
|