Міністерство соціальної політики України, репрезентативні всеукраїнські об’єднання організацій роботодавців, репрезентативні всеукраїнські об’єднання профспілок та Міжнародна організація праці висловлюють бажання співпрацювати з метою просування та сприяння забезпеченню гідної праці в Україні.
Про це йдеться у Меморандумі про взаєморозуміння щодо реалізації Програми гідної праці МОП для України на період 2016-2019 роки, що був підписаний 7 2016 року квітня на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
Підписи під документом поставили: від Міжнародного бюро праці – Директор Регіонального бюро МОП для країн Європи та Центральної Азії Хайнц Коллер, від Міністерства соціальної політики України – Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони органів виконавчої влади, Міністр соціальної політики України Павло Розенко, від репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілкової сторони Григорій Осовий, від репрезентативних всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців – Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони роботодавців Олексій Мірошниченко.
У засіданні взяли участь директор Групи технічної підтримки з питань гідної праці Регіонального бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної та Східної Європи Антоніо Граціозі, Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер, директор Представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії Штефан Мойзер, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, представники Адміністрації Президента України, платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, територіальних тристоронніх соціально-економічних рад, секретаріату Національної ради, профспілкової сторони та сторони роботодавців, громадськості, засобів масової інформації.
При обговоренні питання про позицію Профспілкової сторони проінформував Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий,
Як наголошується у тексті Меморандуму, Сторони дійшли згоди та визначили пріоритетні напрями співпраці протягом 2016-2019 років під час консультацій між Міністерством соціальної політики України та соціальними партнерами в Україні за участі Групи технічної підтримки з питань Гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи. При цьому належним чином враховані результати та умови реалізації Програми Гідної праці на 2012-2015 роки та її оцінка, зроблена тристоронніми партнерами, та технічними експертами МОП.
Програма Гідної праці для України на 2016-2019 роки відповідає ключовим пріоритетам Рамкової програми партнерства Уряду України – ООН, та сприятиме досягненню її цілей, а також значною мірою сприятиме впровадженню Cтратегії подолання бідності та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020».
Сторони підтверджують своє зобов’язання співпрацювати у впровадженні Програми. Пріоритетними напрямами Програми визначено:
1. Сприяння зайнятості та розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання;
2. Сприяння ефективному соціальному діалогу;
3. Посилення соціального захисту та покращення умов праці.
Доречи у межах імплементації Програми Гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки реалізуватимуться заходи та проекти за такими напрямами:
– сприяння зайнятості та розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання;
– сприяння ефективному соціальному діалогу;
– посилення соціального захисту й покращення умов праці.
Заслухавши та обговоривши доповіді директора Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи Антоніо Граціозі, представників сторін соціального діалогу, виступи учасників засідання Національної ради з питання «Про Програму Гідної праці МОП для України на період 2016 – 2019 рр.»,Національна тристороння соціально-економічна рада вирішила:
- Схвалити Програму Гідної праці МОП для України на період 2016 – 2019 рр. та уповноважити Співголів сторін Національної ради підписати Меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації Програми Гідної праці МОП для України на період 2016 – 2019 рр.
- Для сприяння досягненню цілей Програми, моніторингу і оцінювання її впровадження утворити Наглядову раду Програми у такому складі: по два представника від кожної Сторони Національної ради, Національний координатор МОП в Україні (за посадою), Секретар Національної ради (за посадою).
- Сторонам Національної ради протягом тижня надати секретаріату пропозиції щодо кандидатур до складу Наглядової ради Програми.
- Дозволити Президії Національної ради вносити в разі потреби зміни до персонального складу Наглядової ради Програми.
- Протягом місяця провести організаційне засідання Наглядової ради Програми.
- Поінформувати про прийняте рішення та направити Програму Гідної праці МОП для України на 2016 – 2019 роки Верховній Раді України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, територіальним тристороннім соціально-економічним радам.
За матеріалами ФПУ
|