Після внесення 28 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України нового проекту закону «Про працю» без своєчасних консультацій з профспілками, міжнародна спільнота з обуренням відреагувала на дії уряду в обхід численних положень національного законодавства.
Листи солідарної підтримки з працівниками освіти України направили:
-
Профспілка працівників освіти Німеччини,
-
Профспілка вчителів Данії,
-
Християнська асоціація вчителів Фландрії (Бельгія)
-
Профспілка вчителів Мурсії (Іспанія)
-
Профспілка освіти, науки та культури Словенії,
-
Вільна профспілка вчителів та науковців Грузії,
-
Незалежна профспілка працівників початкових шкіл Федерації Боснії та Герцеговини.
Європейські профспілки звернулися до найвищих посадових осіб України із закликом дотримуватися демократичних цінностей та принципів, вести змістовний соціальний діалог та консультації з профспілками та підтримати справедливі вимоги членів українських профспілок та усіх людей праці.
Вони закликали український Уряд дотримуватися та поважати міжнародні трудові стандарти, а також європейські соціальні принципи.
«Ми нагадуємо, що Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною зобов’язує Україну, серед іншого, посилювати можливості соціальних партнерів та сприяти соціальному діалогу. Оскільки в основі відносин ЄС з Україною лежить, окрім всього іншого, повага до спільних цінностей, у сфері соціальної політики та політики зайнятості ЄС керується, серед іншого, «Європейською опорою соціальних прав», в якій зазначається, що […] «має заохочуватися підтримка для розширення спроможностей соціальних партнерів з метою просування соціального діалогу» […]».
Міжнародний відділ ЦК Профспілки
|